islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zásahy záchranárov HZS v Slovenskom raji Záchranári HZS zo Slovenského raja zasahovali v nedeľu popoludní v chatovej osade na Či…

Zásahy záchranárov HZS v Slovenskom raji
Záchranári HZS zo Slovenského raja zasahovali v nedeľu popoludní v chatovej osade na Čingove. Pri rúbaní dreva si úraz prsta hornej končatiny spôsobil slovenský chatár. Po predlekárskom ošetrení bol muž transportovaný záchranármi HZS do nemocnice v Spišskej Novej Vsi.
Krátko po návrate na základňu boli opätovne vyslaní do terénu. Tentokrát pomáhali vietnamskej rodine. Počas túry sa ozvala horskej službe slovenská turistka, ktorá našla na turistickom chodníku osamoteného zablúdeného 11-ročného vietnamského chlapca. Chlapec sa stratil otcovi pri prechode Prielomu Hornádu smerom na Podlesok. Slovenskí turisti stretli chlapca s otcom ešte v úvode túry, neskôr už samého na Kláštorisku. Žena sa pokúsila chlapca, ktorý hovoril lámanou slovenčinou a angličtinou, presvedčiť, aby s nimi zostúpil na Podlesok a spojila sa so záchranármi. Počas ich zostupu volal ďalší turista, ktorý stretol na chodníku chlapcovho otca. Otec oznámil, že chlapca bude čakať na Podlesku. Oproti zostupujúcej skupine išli do hrdla Hornádu záchranári HZS. Medzitým na Podlesok prišla aj chlapcova mama. Záchranári zviezli chlapca aj otca na Podlesok, kde sa napokon stretla celá rodina. Akcia bola ukončená do zotmenia.


Autor správy, foto a správu publikoval Horská záchranná služba on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *