islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zbadá sa vláda, až keď nebude mať kto pomôcť im alebo ich príbuzným? Každý deň sme terčom obrovského mediálneho tlaku na očkova…

Zbadá sa vláda, až keď nebude mať kto pomôcť im alebo ich príbuzným?

Každý deň sme terčom obrovského mediálneho tlaku na očkovanie. Podchvíľou k nám zavíta nový variant vírusu ešte horší a agresívnejší ako ten predošlý. A hneď vieme, že má už pripravených 36 mutácií. Politici sa pred kamerami znova ukazujú, zbierajú si body za často nezmyselné aktivity. Poukazujú na to, ako treba akútne všetko zatvárať, ako treba akútne prijímať opatrenia. Predstavujú katastrofické scenáre. Pritom podľa nich je jedinou spásou očkovanie. Prezentujú všelijaké výmysly, možné aj nemožné, ale systémové riešenia, ktoré by mali byť prvoradé, stále chýbajú.

Slovenská národná strana vyzýva ministra financií, aby namiesto ponuky na poukážku pre dôchodcov, ktorú podmieňuje očkovaním, investoval tú sumu do okamžitého zdvihnutia platov lekárom a zdravotným sestrám. Určite to nepokryje nárast platov tak ako v okolitých štátoch, ale pomôže to aspoň stabilizovať tých, ktorí v tejto neľahkej dobe nasadzujú svoje životy a vyvíjajú nadľudské úsilie pri lôžkach pacientov.

Ak sa teraz k nim postaví vláda chrbtom, tak sa v krátkej dobe môže stať, že nebude mať kto v ambulancii zodvihnúť telefón, v nemocnici ošetriť pacienta, poprípade sa postarať aj o ich príbuzných.

Rozhadzovať stámilióny zo spoločného by vláda mala veľmi uvážlivo. Lebo zakrátko to môžeme všetci oľutovať a ocitnúť sa v problémoch, ktoré budú už ťažko riešiteľné, a ktoré sa budú národu veľmi ťažko vysvetľovať.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *