islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ŽIADNE TRETIE POHLAVIE SA NEKONÁ Na sociálnych sieťach sa šíri video s nepravdivými informáciami poslanca Európskeho parlament…

ŽIADNE TRETIE POHLAVIE SA NEKONÁ

Na sociálnych sieťach sa šíri video s nepravdivými informáciami poslanca Európskeho parlamentu Milana Uhríka o používaní tretieho pohlavia a „prepašovávaní džender ideológie“ do slovenských dokladov. Tieto tvrdenia sú nepravdivé.

AKÁ JE PRAVDA?
➡ V slovenskom právnom a spoločenskom poriadku špecifikujeme dva druhy pohlavia (mužské a ženské), a to na základe identifikovateľného súboru znakov. Zapísať do dokladu pohlavie X na základe svojvoľného rozhodnutia dospelého občana evidovaného ako muž alebo žena nie je možné. Na Slovensku zatiaľ nie je prijatá legislatíva na určenie iného pohlavia ako mužského alebo ženského.

➡ Skutočnosť, že niekedy sa ihneď po pôrode nedá určiť pohlavie dieťaťa, je faktom, na ktorý pamätajú aj štátne inštitúcie. Preto matriky nezapisujú do informačného systému takéto dieťa okamžite, ale vyčkajú na lekársky posudok. Trvá to pár dní, matrika však do rodného listu a následne do informačného systému zapíše mužské alebo ženské pohlavie dieťaťa na základe lekárskeho posudku.

ZÁVER
Z muža alebo ženy sa teda pohlavie X v slovenskom občianskom preukaze nestane.

Status poslanca EP Milana Uhríka:
https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/3103401383236704/


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *