islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ZLE VYSPÁDOVANÝ ASFALT NA ANIČKE 🌳 VYMENIA Mnohých návštevníkov obľúbenej rekreačnej lokality na Aničke prekvapil nový asfalto…

ZLE VYSPÁDOVANÝ ASFALT NA ANIČKE 🌳 VYMENIA

Mnohých návštevníkov obľúbenej rekreačnej lokality na Aničke prekvapil nový asfaltový povrch, v strede ktorého po aktuálnych dažďoch stojí voda. 💦 Problém nastal uplynulý piatok, keď dodávateľ prác dával na cestu finálnu vrstvu asfaltu v hrúbke 4 centimetre.

☝️ Počas asfaltovania vznikla na stroji externého dodávateľa kalibračná porucha. Keďže niekoľkomilimetrový rozdiel v strede novej cesty nebol voľným okom viditeľný, cestári na vzniknutý žľab prišli až neskôr.

✔️ Mesto sa so zhotoviteľom dohodlo, 🤝 že začiatkom jari dôjde k výmene celej nesprávne položenej vrstvy asfaltového koberca v dĺžke 150 metrov. Skôr to nebude možné vzhľadom na nevyhovujúce počasie, 🍂 ktoré by sa negatívne podpísalo na kvalite asfaltu.

V tomto prípade nejde o zle vykonanú prácu, ale o technický problém. ❌ Mesto Košice stavbu neprevzalo, peniaze zhotoviteľovi vyplatíme až po odstránení nedostatkov.


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *