islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zverejnené videá Roberta Fica na pytliackej chate nie sú nevinnou debatou pri slanine a pri kole. Ani vo vzťahu ku generálnemu p…

Zverejnené videá Roberta Fica na pytliackej chate nie sú nevinnou debatou pri slanine a pri kole. Ani vo vzťahu ku generálnemu prokurátorovi.

Veronika Remišová
Za stolom na chate sedí advokát právoplatne odsúdeného Kočnera, ktorý je navyše obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Vedľa sedí oligarcha, ktorého spoločnosť Bonul získala za vlád Smeru miliónové zákazky od štátu, pri ktorých sa podľa zistení ÚVO aj NKÚ často zvláštne súťažilo. Syn oligarchu sedí vo väzbe s obvinením z obrovskej korupcie a organizovaného zločinu. Oproti sedí Robert Fico, bývalý trojnásobný premiér, počas vlády ktorého sa tieto skutky mali stať a ubezpečuje kamarátov, že generálny prokurátor Žilinka „nechal odkaz cez toho podnikateľa, že sa nemusíme báť prijatia týchto zmien, pokiaľ ide o 363-ku a rozdelenie generálnej prokuratúry a špeciálnej prokuratúry, lebo že na to nebudú mať čas.“ Toto vyjadrenie je vážnym problémom aj pre generálneho prokurátora. Prečo?

Aktuálne sú stíhané za závažnú trestnú činnosť desiatky nominantov strany Smer. Generálny prokurátor je pán všetkých trestných konaní na Slovensku a dokonca do nich zasahuje aj diskutabilným používaním §363, ktorým sa dokonca obišlo aj rozhodnutie viacerých súdov. Použitie sporného paragrafu, tak, ako to urobil generálny prokurátor dnes už kritizujú jeho kolegovia. Z rozhovorov na chate je zrejmé, že Robert Fico a jeho ľudia sa snažia ovplyvňovať generálneho prokurátora. Akékoľvek podozrenie o tom, že generálny prokurátor by mal tejto skupine niečo odkazovať, prípadne konať v ich prospech, vážne spochybňuje nazávislosť generálnej prokuratúry v rozhodovaní o nominantoch a kauzách Smeru. Nehovoriac o akomkoľvek použití sporného §363.

Pre vylúčenie akýchkoľvek pochybností o nezávislosti vyšetrovania káuz Smeru je preto nevyhnutné, aby reči Roberta Fica o odkazoch od generálneho prokurátora dôsledne preverili príslušné orgány na úrovni trestnej aj disciplinárnej zodpovednosti.

Foto: TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *