islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

♥9. dňovú novénu k sv. Filoméne, podľa sv. Jána M. Vianneya sa budeme modliť od 3. – 11. augusta, súčasne so Svätyňou sv. Filomé…


♥9. dňovú novénu k sv. Filoméne, podľa sv. Jána M. Vianneya sa budeme modliť od 3. – 11. augusta, súčasne so Svätyňou sv. Filomény v Mugnano del Cardinale, kde sa nachádzajú aj telesné pozostatky sv. Filomény.♥

Prípravná Modlitba
Príď, Duchu Svätý, naplň srdcia svojich veriacich a zapáľ v nich oheň svojej lásky!

Pane, prosíme Ťa, predchádzaj všetko naše konanie svojimi vnuknutiami a sprevádzaj ho svojou pomocou, aby všetky naše modlitby a skutky začínali stále s Tebou a tak boli skrze Teba aj dokonané. Amen.

♥Prvý deň♥

Mt 5:8 Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.

Filoména žila v pohanskom svete plnom nebezpečenstva, násilia a pokušení. Neprispôsobovala sa však svetu a žila čnostným životom, zatiaľ čo my sme v zajatí svetských ohľadov a nečistých návykov. Možno sme aj zviazaní náklonnosťami, ktoré sa priečia životu podľa evanjelia. Sv. Filoména však žila vo svete podobnom tomu nášmu a nehľadiac na jeho ponuky zostala pannou. Zachovala si túto krásu a múdrosť a zostala ľaliou nepoškvrnenej čistoty až do svojej smrti.

Chcem si spytovať svedomie, ako som sa proti tejto anjelskej čnosti previnil(a).

Čistá panna, slávna mučeníčka svätá Filoména, Boh ťa zo svojej nekonečnej moci zjavil svetu, aby oživil vieru, podoprel nádej a rozmnožil lásku v dušiach veriacich. Zachovaj ma v pokore pri svojich nohách. Vypros mi, panna plná dobroty a lásky, aby moje priania a modlitby boli prijaté pri nebeskom tróne. Získaj mi svojim mocným príhovorom tú čistotu, pre ktorú si obetovala lákavé pokušenia tohto sveta, tú silu duše, s ktorou si odporovala najhroznejším útokom, tú vrúcnu lásku k Ukrižovanému, ktorú žiadne muky nedokázali oslabiť. Amen.

Otče náš… Zdravas, Mária…
Sláva Otcu…(3x) – k úcte Najsvätejšej Trojice.
Svätá Filoména, oroduj za nás !
Autor správy, foto a správu publikoval Farnosť Nanebovzatia Panny Márie Skýcov on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *