islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

❄️SNEŽÍ! ZASAHUJEME V TERÉNE Dnešný zimný zásah začal popoludňajším preventívnym likvidačným posypom, dispečeri počas celého dň…

❄️SNEŽÍ! ZASAHUJEME V TERÉNE

Dnešný zimný zásah začal popoludňajším preventívnym likvidačným posypom, dispečeri počas celého dňa sledujú zmeny počasia a priebežne upravujú pokyny pre vozidlá a pracovníkov v uliciach nášho mesta.

✅13:30 – Bol vydaný pokyn na preventívny posyp komunikácií, kopcovitých úsekov a mostov. Posyp sme urobili na frekventovaných a problematických miestach, aby sme sa vyhli prípadným dopravným zápcham.
✅15:00 – Sneží. V teréne sú vozidlá s možnosťou posypu a odhŕňania, monitoruje sa stav komunikácií.
✅17:00 – 19 veľkých odhŕňačov vyrazilo z depa do viacerých častí mesta. Komunálny podnik Bratislavy má v teréne 6 multikár a traktor. Na dnešný zásah máme k dispozícii 22 veľkých vozidiel.

👉V prípade pretrvávajúceho výdatného sneženia je prirodzené, že posypový materiál už nestíha topiť sneh a na cestách sa začne tvoriť vrstva snehu. V tejto situácii je prioritou odhŕňanie, aby sme naďalej zabezpečili zjazdnosť ciest. Rovnako je prirodzené, že aj chodníky dostanú snehovú prikrývku, cez ktorú sa následne snažíme čo najrýchlejšie odhrnúť koridory pre chodcov.
👉Pri tom všetkom nemôžeme zabúdať ani na prírodu. Preto na komunikácie v kontakte so zeleňou používame aj ekologický materiál zeolit. Zeolit je hornina, ktorá je efektívnou náhradou soli a nie je pritom deštruktívna – nepoškodzuje cesty, vozidlá, neškodí zvieratám ani zeleni v okolí chodníkov. Práve naopak, po zime zvyškový zeolit zametáme do trávnika, kde poslúži ako hnojivo.
👉Prioritou zimnej údržby nie je a ani nemôže byť suchý povrch komunikácií počas sneženia, ale udržiavanie zjazdnosti ciest, zlepšovanie schodnosti chodníkov a čo najrýchlejšie odhrnutie chodníkov po ukončení sneženia.

ℹViac o zimnej údržbe komunikácií v správe mesta nájdete na: http://odhrnieme.to


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *