islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OSLOBODZUJEME DOMÁCICH PIVOVARNÍKOV OD DANE 🍻 Varíte doma do 10 hektolitrov piva pre rodinu a kamarátov? Tak práve dnes sa na v…

OSLOBODZUJEME DOMÁCICH PIVOVARNÍKOV OD DANE 🍻

Varíte doma do 10 hektolitrov piva pre rodinu a kamarátov? Tak práve dnes sa na vás vzťahuje nezmyselné pravidlo a my ho rušíme 🥳 Schválenie novely zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov pomôže domácim výrobcom piva a malým samostatným liehovarom.

Jarmila Halgašová – Kvalitné potraviny zo slovenských polí: „Naším cieľom bolo podporiť a oslobodiť domácich výrobcov piva z platenia spotrebnej dane. Tú budú musieť zaplatiť až domáci výrobcovia nad 10 hektolitrov za rok. Úprava sa týka aj malých výrobcov destilátov.“

Malí výrobcovia destilátov, ktorí produkujú ročne do dve tisíc litrov 50% alkoholu, tak budú môcť odteraz svoj alkohol predávať s polovičnou spotrebnou daňou.

Plníme tak programové vyhlásenie vlády v podpore malých a stredných podnikateľov a v bezodpadovom spracovaní poľnohospodárskych surovín. Tento zákon podporujú výrobcovia piva, vinári a pestovatelia ovocia.


Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *