islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Štátna ochrana prírody SR’s post

🍃 KONFERENCIA PRI PRÍLEŽITOSTI 50 ROKOV OCHRANY PRÍRODY VEĽKEJ FATRY

🥳 Koniec minulého týždňa sa niesol v oslavnom duchu. @Národný park Veľká Fatra si bohatým programom pre odbornú ako aj laickú verejnosť pripomínal 50. výročie ochrany prírody.

🤝 Významné podujatie podporili svojou účasťou štátni tajomníci rezortov Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako aj generálny riaditeľ ŠOP SR.

👉 Blatnická dolina počas piatku a soboty ponúkla návštevníkom množstvo zaujímavých odborných prednášok, doplnených o prezentáciu všetkých národných parkov Slovenska, stánky a ukážky ľudových remeselníkov, ako aj rôzne náučno- zábavné stanoviská pre rodiny s deťmi. Na svoje si prišli aj milovníci ľudovej hudby, ktorí sa mohli tešiť z niekoľkých vystúpení DFS Turiec.

🍃 ŠOP SR sa do programu zapojila prednáškou spojenou s diskusiou s členmi Zásahového tímu pre medveďa hnedého ako aj množstvom ekovýchovných aktivít pri našom karavanovom stánku.

💚 Sme radi, že sme ako ŠOP SR mohli byť nielen súčasťou tohto podujatia, ale aj súčasťou histórie ochrany prírody nášho tretieho najväčšieho národného parku. 💚 Ku krásnemu výročiu ešte raz GRATULUJEME!

Zaujímavosti o Národnom parku Veľká Fatra si môžete prečítať aj v našej brožúrke👉 https://www.sopsr.sk/dokumenty/Narodny-park-Velka-Fatra_broz.pdf

#npveľkáfatra #ochranaprírody #národnéparky #štátnaochranaprírody #sopsr #výročie


Autor správy, foto a správu publikoval Štátna ochrana prírody SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *