islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Počty nakazených na ochorenie COVID-19 stúpajú, správajme sa zodpovedne | Banská Bystrica

SITUÁCIA SA ZHORŠUJE, BUĎME OPATRNÍ

Počty nakazených ľudí na ochorenie COVID 19 stúpajú každým týždňom. Mesto je od 11. októbra v červenej fáze, čo znamená, že je potrebné dodržiavať prísnejšie opatrenia. Práve v Banskobystrickom kraji je zaočkovanosť najnižšia, hoci samotné mesto nepatrí medzi tie, ktoré sú na tom najhoršie. Je dôležité, aby sme situáciu nezľahčovali, chránili sa a správali sa zodpovedne.

Podľa štatistík Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici bola najväčšia chorobnosť zaznamenaná u detí vo veku od 10 – 14 rokov. K 12. októbru tak bolo zatvorených 12 tried v piatich základných školách. Pozitívni boli aj niektorí pedagógovia materských škôl, a tak boli zatvorené tri triedy. Všetky školy a škôlky zabezpečujú počas obdobia povinnej karantény pre svojich žiakov a škôlkarov dištančné vzdelávanie.

Pozitívne testovaní boli aj ľudia bez domova. Samospráva preto opäť sprevádzkovala karanténne centrum v Sásovej, kde je v súčasnosti päť ľudí. Mesto im zabezpečuje pravidelnú stravu.

V Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica je aktuálne hospitalizovaných 28 pacientov na COVID 19, pričom osem z nich je zaočkovaných. Momentálne platí v nemocnici zákaz návštev pacientov, povinnosť nosiť respirátor a každý pacient, ktorý prichádza na hospitalizáciu alebo operáciu, musí mať negatívny test nie starší ako 48 hodín.


Počty nakazených na ochorenie COVID 19 stúpajú z týždňa na týždeň aj v banskobystrickom regióne, preto je aj mesto Banská Bystrica od 11. októbra zaradené podľa COVID automatu do červenej fázy s prísnejšími opatreniami. Naďalej je dôležité chrániť sa, správať sa zodpovedn… Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *