islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Z podpory rodín nepoľavíme Keď hovoríme o opatreniach na podporu rodiny, tak základná potreba rodičov je nájsť pre svoje deti mi…

Z podpory rodín nepoľavíme
Keď hovoríme o opatreniach na podporu rodiny, tak základná potreba rodičov je nájsť pre svoje deti miesto v materskej škole. My, v strane ZA ĽUDÍ, považujeme za základný pilier rodinnej politiky to, aby každé dieťa, ktoré chcú rodičia dať do škôlky, miesto v škôlke aj malo.

Za posledných 12 rokov bol v škôlkach akútny nedostatok miest. Som rada, že sme v tomto smere spravili zásadný pokrok. Z eurofondov robíme všetko preto, aby sme historický dlh voči rodinám vyrovnali. Preto sme vypísali výzvu v celkovom objeme podpory 14 miliónov eur na zvyšovanie kapacít materských škôl. Prihlásilo 102 projektov a keďže chceme podporiť všetky projekty, ktoré spĺňajú kritériá, našli sme dodatočné zdroje a podporu navyšujeme na viac ako 27 miliónov eur.

Vďaka tomu sme mohli podporiť 77 škôlok, v ktorých vznikne vyše 2 100 nových miest pre deti.

Celkovo sme z programu IROP v tomto programovom období vrátane tejto výzvy podporili 343 škôlok a vyše nových 9 600 miest pre deti.
Pre rodičov to znamená veľkú pomoc, aby mohli lepšie skĺbiť svoj pracovný život so starostlivosťou o deti. Podpora rodín je, a bude, našou prioritou!


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *